Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
HP

Online test pro samovyšetření čichu vyvinuli výzkumníci z izraelského Weizmannova vědeckého institutu a Lékařského centra Edith Wolfsonové. Přiměl je k tomu častý příznak, který zmiňují pacienti s chorobou covid-19. Ztráta čichu a chuti. Říkají, že díky testu mohou lidé zachytit počáteční stádia nemoci. Tvrdí také, že už pomohli odhalit několik případů koronaviru, které lékaři později potvrdili jako pozitivní, píše server The Jerusalem Post.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/izrael-koronavirus-vedci-testy-samovysetreni-cichu-online.A200406_125602_zahranicni_kha

0 0
možnosti
Foto

Z dnešních zpráv - Přednosta Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK a FN Motol Jan Plzák říká: „Podle dostupných analýz dat z Asie a narůstajícího množství pacientů zejména v Itálii, ve Španělsku, Velké Británii a v USA je zjevné, že ztráta nebo zhoršení čichu, odborně anosmie, respektive hyposmie, a ztráta chuti neboli ageuzie jsou zásadními příznaky spojenými s nákazou COVID-19.“

0 0
možnosti
Foto

Revoluce v testování! Rychlý test, vytvořený americkou společností Abbott Laboratoriem, je přenosný a lze jej použít i v ordinacích lékařů. Jak společnost oznámila, do 1. dubna bude schopna rozjet plně tovární výrobu a dodávat tak 50 000 testů denně. Jejich koronavirový test bude spuštěn na platformě „ID NOW“, která se ve Spojených státech již používá pro rychlou diagnostiku pacientů, kteří onemocněli chřipkou či streptokokem. Test hledá fragmenty genomu koronaviru ve vzorcích, odebraných pomocí výtěru z krku nebo nosu. Může přinést pozitivní výsledky za pouhých pět minut a negativní výsledky za 13 minut. Tester má velikost toustovače, celé toto zařízení váží méně než 7 liber.

0 0
možnosti
SN

:-) Díky za pěkný článek a za naději. JSem ročník jako pan Větvička, jehož fotku tam máte, (velmi sympatický a hlavně vzdělaný člověk), čili.....už jsem také ohrožený druh ! R^R^R^

2 0
možnosti
Foto

Česko navázalo kontakt s americkou farmaceutickou firmou Gilead. Ta intenzivně testuje lék remdesivir proti nemoci Covid-19, Stejně tak jej testuje Čína. U nás byl použit na prvního pacient a zdá se úspěšně.

0 0
možnosti
Foto

Jedná se o pacienta, který byl původně 10. března přijat do Thomayerovy nemocnice v Praze-Krči s podezřením na zápal plic, odkud byl po pěti dnech převezen VFN, kde byl napojen na ECMO. Přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIN) z VFN Jan Bláha, který o zlepšení jako první informoval novináře, však optimismem zrovna nesršel a byl opatrný: „Rád bych upozornil, že pacient je stále v kritickém stavu a nevíme, co s ním lék v dalších dnech udělá. Byl odpojen z přístroje ECMO, ale na plicním ventilátoru zůstává i nadále.“ Přičemž je třeba zde podotknout, že stav pacienta se začal mírně zlepšovat ještě před podáním léku Remdesivir, na který nemocnice čekala týden. Co je však nejdůležitější, jde o jediného pacienta s nemocí Covid-19, kterého mohou naši lékaři Remdesivirem léčit. Například ani na Bulovce, kde už je několik pacientů s Covid-19 na jednotce intenzivní péče, s žádostí o tento experimentální lék ve Spojených státech neuspěli. A mnohé dnes nasvědčuje tomu, že dalších pacientů, léčených Remdesivirem, se u nás, bohužel, hned tak nedočkáme.

1 0
možnosti

Redakční blogy

  • Redakční
               blog
  • Blog info
  • První pokus
  • Názory
               a komentáře

TIP REDAKCI & RSS